THROWBOT 2 - Fırlatılabilir Mikro Gözlem Robotu

THROWBOT® 2 (TB2), kapalı ve açık alanlarda, kullanıcılarına gerçek zamanlı ses ve görüntü aktarımı yapan, fırlatılabilir mikro keşif robotudur.

Sadece 600 gram ağırlığında olan TB2, 9 metre yükseklikten beton zemine düşmeye dayanıklıdır. Devreye alındıktan sonra hedefine sessizce yönlendirilerek, Operatör Kontrol Ünitesi II (OCU II)’ye anlık görüntü ve ses aktarımı yapabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde, şüphelilerin tespiti ve tanımlanması, rehinelerin varlığının kanıtlanması, konuşmaların takibi ve odaların durumu hakkında bilgi almak amacıyla kullanılabilmektedir.

Düşük ortam ışığında otomatik devreye giren kızıl ötesi optik sistem ile donatılan TB2, kapalı alanlarda 45 metre mesafeye görüntü ve ses aktarımı yapabilmektedir.

5 cm yüksekliğindeki engebelerden geçebilen robot, farklı zemin tiplerinde rahatlıkla ilerleyebilmektedir. Robota, 10 cm yüksekliğindeki engebeleri aşma veya 1.8 kg faydalı yük taşıma kabiliyetleri kazandıran dönüşüm kitleri ayrıca temin edilebilmektedir.

SearchStick ile beraber kullanıldığında çubuk kameraya dönüşen TB2, tavan arası, çatı ve ulaşılması zor diğer yerlerin keşfini kolaylaştırmaktadır.

Throwbot 2

Çok Sessiz
“Carry and Tow” dönüşüm kiti ile konfigüre edildiğinde, çalışma sesi 1 metre mesafede 59 dBa’da azdır.

Gündüz ve Gece Kullanılabilir
Renkli kameraya ve düşük ortam ışığında otomatik devreye giren kızıl ötesi optik sisteme sahiptir.

Canlı Veri Aktarımı
Kapalı alanda 45 metre, açık alanda 137 metre mesafeye canlı görüntü ve ses aktarımı yapabilmektedir.

Suya / Toza Dayanıklı
IP67 seviye su ve toz sızdırmaz yapıya sahiptir.

Çoklu Frekans
Aynı ortamda, aynı anda birden fazla robotun sinyalleri karışmadan çalışabilmesine olanak sağlamaya yönelik farklı frekans kanallarında temin edilebilmektedir.

Fırlatılabilir
Yatayda 36 metre fırlatılmaya, düşeyde 9 metre serbest düşüşe dayanıklıdır.

Tanıtım Videoları

Senaryo Videoları

Eğitim Videoları