Koruyucu Mühendislik

Koruyucu Mühendislik kavramını ülkemizle tanıştıran OFM Mühendislik; danışmanlık hizmetinin yanı sıra insanları, yapıları, sistemleri ve altyapıları doğal afetlerden, insan yapımı veya kazayla meydana gelen olağanüstü olaylardan ve kasıtlı saldırılardan korumak için bu alanda edindiği tecrübeler ve uzman kadrosuyla mühendislik
alanında da etkin çözümler sunmaktadır.

OFM Mühendislik, Koruyucu Mühendislik alanındaki uzmanlığıyla; terör saldırıları veya iş kazaları kaynaklı tehditlerin, yapılar ve insanlar üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik sunduğu mühendislik çözümleri ile güvenli yaşam ve çalışma ortamlarının yaratılmasına katkı sağlamaktadır.

Araştırma ve geliştirmeye verdiği önemle milli markalar yaratmaya devam eden OFM Mühendislik, tesislerin ve yapıların risk analizleri, zafiyet tespiti ve fizibilite çalışmaları sonrası ortaya çıkan gereksinim ve ihtiyaçları karşılayacak projelendirmeleri yapmaktadır. Her geçen gün artan güvenlik standartlarına en üst düzeyde yanıt veren OFM Mühendislik, estetiği ve işlevi de koruyacak tasarımlar ortaya koymaktadır.

Yaratıcı bir süreç gerektiren koruyucu tasarım aşamasından sonra, inşaat ve üretim süreçlerine de hakim uzman kadrosu ile uygulamaya yönelik detay mühendislik hizmeti vermektedir. Gerek görüldüğü takdirde, ihale ve uygulama şartnamelerinin hazırlanması konusunda yetkin bilgiye sahip OFM Mühendislik, koruyucu mühendisliğe dayalı gereksinimler ve ihtiyaçlar için konsept geliştirme, tasarım ve yapım konusunda da görev yapabilmektedir.

Saldırı, kaza, patlama, ateşli silah, doğal afet ve zorla içeri girmeye teşebbüs tehditlerine karşı, yapılarda hedeflenen güvenlik seviyesine ulaşılmasına yönelik uygulanacak fiziki güçlendirme çalışmaları için uzman kadromuzla “Mühendislik” alanında verdiğimiz hizmetler;

Projelendirme
Uygulamaya-Yonelik-Detay-Muhendislik
Tasarım
İhale ve Uygulama Şartnamelerinin Hazırlanması